Efsan İzmirli

UI/UX Designer

Arayüz tasarım programlarında keşke olsaydı...

Merhaba sevgili arayüz tasarımcıları 🙂 

Arayüz tasarımı geliştirirken kullandığınız programlarda en çok hangi özelliği seviyor ve kullanıyorsunuz? Ve şu an kullandığınız programda keşke şu özellik olsaydı dediğiniz bir özellik var mı? 

Umarım güzel bir yorumlaşma konusu olur 🙂
Hepinize iyi ve sağlıklı günler 😇

Figma vs. Sketch Kullanılabilirlik Anketi

Herkese merhaba, 

Bazılarınızın bildiği üzere Sketch ve Figma programlarının kıyaslanması üzerine bir yüksek lisans tezi hazırlıyorum. Maksimum 10 dakikanızı alacak bir anketim var ve kısa süre içinde olabildiğince çok kişiye cevaplatmam gerekiyor. Sizden kullandığınız program ile ilgili olan anketi cevaplamanızı rica edeceğim. Şimdiden katılan herkese çok teşekkür ederim. 

İyi ve sağlıklı günler dilerim.

Figma Kullanılabilirlik Değerlendirme Anketi;

Sketch Kullanılabilirlik Değerlendirme Anketi;
Like Comment

Arayüz Tasarımcılarının İhtiyaçları Nelerdir?

Herkese merhaba, 

Yüksek lisans tezim için bir çalışma hazırlıyorum ve bu çalışmada arayüz tasarımcılarının ihtiyaçları doğrultusunda Sketch ve Figma programlarının bu ihtiyaçları karşılaması doğrultusunda bir görüşme yapmak istiyorum. Detayları aşağıda vereceğim linke tıkladığınızda açıklama bölümünde görebileceksiniz. Görüşme sonunda 50TL'lik App Store yada Google Play Store hediye çeki vereceğim katılımcılara. Eğer Sketch ve/veya Figma kullanıyorsanız ankete katılmanızı rica ediyorum. 

Katılan yada katılmayan herkese çok teşekkür ederim. 
İyi ve sağlıklı günler dilerim.

https://forms.gle/kAfvhTkEncyk2YoP9
Like Comment

Selam, ben Efsan! 😊

Herkese selam, adım Efsan 🙋🏻‍♂️ Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim tasarımı yüksek lisans bölümünde okuyorum. Aynı zamanda UI/UX alanında bir şirkette 2 yıldır çalışıyorum. Çalıştığım şirkette ağırlıklı olarak UI tasarımı işleriyle ilgilendiğim için ilgimi UX alanındaki eğitimlere yönelttim. Linkedin, Behance yada Dribbble'dan beni daha iyi tanıyabilir ve takip ederek gelecek işlerimi görebilirsiniz. 

https://www.linkedin.com/in/ebizmirli/
https://www.behance.net/ebizmirli
https://dribbble.com/ebizmirli
Like Comment