Mustafa Dalcı

Sunum Yaparken İhtiyaç Duyabileceğiniz Eklentiler

admin
 caneraras  ve  Buse Selvi  sunum haftasında çıtayı çok yükselttiler, ben de destek olmak ve "Sunum Yaparken İhtiyaç Duyabileceğimiz Eklentiler"i yazmak istedim.

Vaktimin önemli bir kısmında sunum hazırladığım için bu süreci kısaltmaya çalışıyorum ve farklı amaçlarla eklenti ve uygulamaları kullanıyorum, sizden de öneriler gelir ve bu süreci daha da verimlik hale getirebilirsem çok mutlu olurum. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Sunum Hazırlarken İhtiyaç Duyabileceğiniz Eklentiler


Sizin sunum yaparken kullandığın eklenti ve ek araçlar neler? Yorum olarak iletirseniz sevinirim.
Like Comment

Airtable ile Banner Üretimi

admin
Arkadaşlar Merhaba,

Kariyer Yolculuğu eğitimde bahsetmiştim, bu Airtable haftalarında ben de tasarım sürecinin otomasyonu için bir örnek paylaşmak istedim.

Bannerbear otomatik banner üretmenizi sağlayan bir platform. Airtable ile aşağıdaki linkte anlatılan etkileşimle birlikte otomatik banner üretebiliyorsunuz.
 


Böylece banner üretiminizi Airtable ile otomatik hale getirebilirsiniz.

Sizin de tasarım otomasyonunda verebileceğiniz başka örnek varsa paylaşırsanız sevinirim.
Like Comment

Mustafa Dalcı

admin
Selamlar Arkadaşlar,

Ben Mustafa. Userspots kurucusuyum.

Öğrenmek ve birlikte üretmek beni hayatım boyunca en heyecanlandıran konular oldular. Burada birlikte öğreneceğimiz bir yapıyı birlikte oluşturacağımız için şimdiden heyecanlıyım. 

Herhangi bir sorunuz olursa lütfen iletin.
Like Comment

Design Monday #2 - Infografik

admin
Design Monday’de ikinci hafta başladı!
Güvenli ortama ve hızlı ulaşıma duyduğumuz ihtiyaçların önemini daha derinden kavradığımız bu felaket anları bizi bu haftanın temasına ulaştırdı:

“Deprem sonrası toplanma alanlarında hangi hizmetler var?”

Yaşanan doğal afetlerin hemen sonrasındaki yardımlaşma sürecini, daha hızlı organize olmamızı kolaylaştıracak ve kontrollü hareket etmemize yardımcı olacak bilgilerin derleneceği bir infografik tasarım yapmanı istiyoruz.
İnsanlar o anda hangi servisin nerede verildiği bilgisine kısa ve net olarak ulaşmalı.
Tasarımlarınızı tamamladığınızda oylamaya katılabilmek için bio’ya eklediğimiz alandan bizlerle paylaşabilirsiniz!

İzmir depreminde yaşamını yitirenlerin yakınlarına baş sağlığı, yaralanan ve etkilenen tüm canlara geçmiş olsun dileklerimizle…

-Ürün geliştirme ve İnovasyon, bu haftanın kazananına ödülümüz olacak.
- Katılım son gün: 9 Kasım 2020
Like Comment

Design Monday #1 - Netflix

admin
Tasarım, yapılan her egzersizle birlikte daha da gelişen bir alan. Bu egzersizleri yaparken de farklı insanlardan ilham almak, günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız şeylere farklı gözle bakabilmek bize yenilikleri getiriyor. Bu nedenle; üretkenliğinizi ve yaratıcılığınızı kaybetmemeniz, tasarıma ayırdığınız zamanları verimli geçirmeniz adına harekete geçmeye karar verdik!

Artık her yeni haftaya bir tasarım challenge’ı ile başlayacağız! Pazartesi günleri duyuracağımız temaya uygun tasarımlar yapmanızı isteyeceğiz. Haftanın sonuna kadar tasarımlarınızı tamamlayıp, bizi etiketleyerek ve #designmonday hashtagi kullanarak paylaşacaksınız. Sonrasında biz tasarımlarınızı paylaşarak oylamaya sunacağız ve o haftanın 1.si takipçilerimizin oylaması ile belirlenecek.

Her hafta farklı ödüller sizi bekliyor olacak! Bu ilk haftamızda kazanan katılımcımıza, ideal ürüne ulaşabilmenin ideal noktalarını deneyimleyebileceği Design Thinking Eğitimimizi hediye ediyoruz!

Katılım son gün: 2 Kasım 2020 
Like Comment